Strona: Dr Ewa Rejwer uczestnikiem międzynarodowego sympozjum w Paryżu / Zakład Modelowania Matematycznego

Dr Ewa Rejwer uczestnikiem międzynarodowego sympozjum w Paryżu

2018-10-02

W dniach 26-28 czerwca 2018 r. pracownik Zakładu Modelowania Matematycznego, dr Ewa Rejwer, uczestniczyła w międzynarodowym sympozjum IABEM (the International Association for Boundary Element Methods), które odbyło się w Paryżu. Na sympozjum omawiano najnowsze osiągnięcia w zakresie m. in.: równań całkowych, metody elementów brzegowych i jej szybkich odpowiedników, metody elementów skończonych, metod dekompozycji obszarów, optymalizacji i zagadnień odwrotnych, zarówno pod kątem teorii, jak i zastosowań inżynierskich oraz przemysłowych.

Podczas konferencji dr Ewa Rejwer wygłosiła referat, nt. "On increasing efficiency of kernel-independent fast multipole method in 2D and 3D problems", prezentując rezultaty prac wykonanych w ramach trwającego projektu badawczego "Rozwinięcie teorii, metod numerycznych i opraco-wanie programów komputerowych do modelowania szczelinowania hydraulicznego i towarzyszącej mu sejsmiczności w czasie rzeczywistym", finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki.

W tegorocznym sympozjum wzięło udział ponad 130 osób z całego świata, w tym (poza jednym reprezentantem z Politechniki Rzeszowskiej) z Uniwersytetów i Politechnik, m.in.: University College London, University of Oxford, Ecole polytechnique, Sorbonne Université, Politecnico di Torino, TU Graz, TU Wien, TU Darmstadt, TU Munich, University of Science and Technology of China, Tokyo Institute of Technology, Kyoto University, University of Minnesota, Rice University, Pontificia Universidad Católica de Chile; oraz z Instytutów i ośrodków przemysłowych: ENSTA, INRIA, LAPLACE, CNRS, INSA Strasbourg, Robert Bosch GmbH, Siemens Industry Software NV, ISP RAS.

Szczegółowe informacje na temat sympozjum można znaleźć na stronie: https://project.inria.fr/iabem2018/