Strona: Konkurs im. Marka Kuczmy / Zakład Modelowania Matematycznego

Konkurs im. Marka Kuczmy

2017-11-26

Z przyjemnością informujemy, że dr hab. Wojciech Jabłoński z Zakładu Modelowania Matematycznego został laureatem dorocznego ogólnopolskiego Konkursu im. Marka Kuczmy na najlepszą polską pracę z równań funkcyjnych i zagadnień pokrewnych opublikowanych w 2016 roku. Poniżej prezentujemy listę nagrodzonych prac:

I nagroda

• Wojciech Jabłoński, Iterations in rings of formal power series. Oficyna Wydawnicza PRz 2015, 1–114.

II nagroda

• Wojciech Jabłoński, Additive iterative roots of identity and Hamel bases. Aequationes Math. 90 (2016), no. 1, 133–145.

III nagroda

• Roman Badora, The Hahn-Banach theorem almost everywhere. Aequationes Math. 90 (2016), no. 1, 173–179.
  • Szymon Draga i Janusz Morawiec, Reducing the polynomial-like iterative equations order and a generalized Zoltán Boros' problem. Aequationes Math. 90 (2016), no. 5, 935–950.
  • Gyula Maksa i Maciej Sablik, On the alienation of the exponential Cauchy equation and the Hosszú equation. Aequationes Math. 90 (2016), no. 1, 57–66.

Warto zaznaczyć, że Konkurs organizowany jest nieprzerwanie od 1974 roku przez Uniwersytet Śląski w Katowicach, a inicjatorem Konkursu był twórca polskiej szkoły równań funkcyjnych, prof. dr hab. Marek Kuczma. Więcej informacji na temat Konkursu można znaleźć na stronie http://www.math.us.edu.pl/mkuczma/.